Plakaty

Zdzisław Beksiński

Filtr

Plakaty Zdzisława Beksińskiego

Beksiński – nazwisko znane na całym świecie

Nazywany symbolem abstrakcji minionego stulecia, był jedynym z przedstawicieli indywidualnego stylu, przesiąkniętego apokaliptycznymi wizjami. Inspirację do tworzenia dzieł miał czerpać z nawiedzających go wizji w trakcie snu. Twierdził, że malowanie odganiało demony i obawy przed śmiercią. Tych jednak nie udało mu się uniknąć. Zginął z rąk nożownika, któremu odmówił pomocy finansowej.

Dzisiaj jego nazwisko zajmuje jedną z najwyższych pozycji na liście światowych artystów XX wieku. Jego dzieła przedstawiane są w formie obrazów, rysunków a także coraz częściej, w formie nowoczesnych plakatów. To doskonała alternatywa dla osób, które za dzieła Beksińskiego, zwłaszcza za Oceanem są w stanie zapłacić miliony dolarów. Dzisiaj – dzięki dostępnym plakatom w BoszArt – Beksiński może znaleźć swoje miejsce w każdym domu, a nie wyłącznie w zamkniętych kręgach.

Beksiński – twórczość

Beksiński w swoich pracach ukazywał momenty przepełnione strachem, bólem, grozą i śmiercią. Wyrażanie tych emocji za pomocą nagości, aktów płciowych, agonii, mrocznych kostuch czy aktów przemocy, w XX wieku było uważane nie tylko za odważne, ale i kontrowersyjne.

Twórczość Beksińskiego, dzięki braku tytułów a także swojej wielowątkowości pozostawia odbiorcy każdorazowo możliwość szerokiej, samodzielnej interpretacji, zmusza również do refleksji i wywołuje dyskusję.

Dlaczego warto zdecydować się na plakat Beksińskiego?

Decydując się na zakup plakatu Beksińskiego, zyskujemy pewność, że nasz wybór nie pozostanie nie zauważony. Jego obrazy są pełne wyzwolenia a jednocześnie noszą w sobie mrok, który skłania do przemyśleń.

Plakaty dzięki lekkości formy w połączeniu z głębią przekazu, płynącą z dzieł Beksińskiego zdobywają więc coraz większą popularność wśród osób poszukujących oryginalnych dodatków do swojego domu. Trudno przejść obok nich obojętnie. Bardzo silnie oddziałują na emocje odbiorcy i inspirują.

Kolejną zaletą jest fakt, że dzieła Beksińskiego, dzięki nowoczesnej formie plakatu doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu – zarówno w tym w stylu loftowym, gdzie dominuje surowość i prostota form, jak i we wnętrzu pełnym przepychu, gdzie plakat, a nie obraz efektownie przełamie przyjęte konwenanse.

Dzieła Beksińskiego to zdecydowanie prace dla osób, które nie boją się prowokować – do dyskusji, przemyśleń. To również doskonałe wyjście do szerszej refleksji nad życiem.

Plakaty dostępne w BoszArt cieszą się wyjątkową jakością, a to za sprawą decyzji Muzeum Historycznego w Sanoku, które wyraziło zgodę na wykonywanie reprodukcji obrazów tego malarza.

Zapoznaj się już dzisiaj z ofertą plakatów inspirowanych dziełami Beksińskiego i wnieś do swojego wnętrza wyjątkowość, rozumianą na wiele sposobów.

has been added to your cart:
Kasa