Reprodukcje na płótnie

Tamara de Łempicka

Filtr

Reprodukcje obrazów Tamary de Łempickiej

Intrygujące i kontrowersyjne obrazy
Tamara Łempicka urodzona jako Maria Gurwik-Górska to artystka, która uwielbiała szokować, zaskakiwać i wzbudzać kontrowersje. Dotyczyło to zarówno jej życia prywatnego, jak i dzieł wychodzących spod jej pędzla.

Jej obrazy to głównie portrety postaci, które pojawiły się w jej życiu. Jedne należały do wysoko sytuowanej klienteli inne do półświatka. Zdarzało jej się malować napotkane na ulicy prostytutki. Pochodzenie tych kobiet dodawało obrazom smaczku, który podsycał opinie krytyków i zainteresowanie konsumentów. Jednych to intrygowało, innych oburzało, ale dzięki temu z pewnością były to prace, o których dużo mówiono. To właśnie chciała osiągnąć Tamara Łempicka. Reprodukcje, które tu znajdziesz wyraźnie wyrażają jej fascynację ludzkim ciałem. Swoich modeli i modeliki ukazywała w sposób zmysłowy. We wszystkich przedstawionych osobach możemy znaleźć piękno i odrobinę tajemniczości. Pobudzają wyobraźnię i silnie oddziałują na odbiorcę. Trudno nie zwrócić na nie uwagi. Zastosowane zwykle wyraziste kolory, kontrasty bardzo mocno zapadają w pamięć.

Łempicka przywiązywała dużą wagę do trójwymiarowości i zawsze dopracowywała szczegóły swoich obrazów. Każdemu drobiazgowi poświęcała mnóstwo czasu, by wyglądał dokładnie tak, jak chciała. Jej wyraźna kreska zdecydowanie wymagała takiego podejścia, bowiem każde niedociągnięcie z pewnością byłoby widoczne. Obrazy Tamary Łempickiej powstawały z połączenia brył na geometrycznym tle. Perfekcyjna umiejętność operowania światłocieniem pozwalało jej uchwycić trójwymiarowość i przestrzenny charakter malowanych postaci.
Reprodukcje obrazów Tamary Łempickiej
Ceny obrazów Łempickiej osiągnęły najwyższą wartość wśród polskich dzieł. Jedno z jej malowideł zostało sprzedane w Stanach Zjednoczonych za równowartość 34 milionów złotych.

Reprodukcje obrazów Tamary Łempickiej to znacznie mniej kosztowny sposób na to, by móc cieszyć się jej pracami w swoim własnym domu lub w biurze. Drukarnia Boszart jako jedyna posiada prawa do reprodukcji prac Łempickiej.

W naszej ofercie znajdziesz liczne portrety w tym najsłynniejszy Autoportret w zielonym Bugatti oraz Kobietę w rękawiczkach. W obu przypadkach możemy wyraźnie zauważyć nawiązanie do kobiecego wyzwolenia, emancypacji i niebywałej elegancji. Posiadamy również akty i sceny miłosne. Wszystkie postacie otrzymały od autorki magnetyczne spojrzenia. Ich oczy zwracają na siebie uwagę intensywną, czasem wręcz nienaturalną barwą. Jedne modelki spoglądają z nostalgią, smutkiem, inne są tajemnicze, uwodzicielskie lub pełne pożądania.
Tamara de Łempicka – królowa art deco
Łempicka już podczas studiów w Paryżu na Academie Ranson mocno nasiąknęła stylem art deco. Reprodukcje jej obrazów doskonale wpisują się we wnętrza zaaranżowane w podobnym charakterze, czyli inspirowane początkiem XX wieku, posiadające akcenty geometrycznych brył oraz elementy nawiązujące do przepychu, luksusu. Dzieła Łempickiej z powodzeniem można powiesić domowej sypialni, salonie, korytarzu, ale również w przestrzeni biurowej. Taki obraz będzie mocnym akcentem, który świetnie urozmaici pomieszczenie utrzymane w jednobarwnej tonacji modnych beżów lub szarości.

Drukarnia BoszArt jako jedyna w Polsce posiada prawną zgodę do reprodukowania obrazów Tamary Łempickiej, która gwarantuje wysoką jakość oferowanych reprodukcji.

has been added to your cart:
Kasa